Masaże

MASAŻ DLA DZIECI  W WIEKU PRZEDSZKOLNYM  I SZKOLNYM

Masaż jest działem fizjoterapii będącym wspaniałą formą rehabilitacji dzieci przedszkolnych i szkolnych. Zalecany jest szczególnie w schorzeniach narządu ruchu celem normalizacji napięcia mięśniowego,  rozluźnienia oraz wyciszenia ( gdy np. dziecko wcześnie wstaje i natychmiast jest aktywne)

Zapraszamy serdecznie:

     dzieci w wieku przedszkolnym od 1  roku życia

  • jako kontynuacja fizjoterapii nakierowana na dalszy rozwój psychoruchowy
  • z  zaburzeniami poczucia własnego ciała (  dziecko ma problem ze złapaniem piłki, oceną odległości- nie zachowuje prawidłowej ścieżki chodu, często się potyka)
  • z  nadwrażliwością dotykową ( twoje dziecko unika obejmowania, głaskania, przytulania, nie lubi pewnych ubrań ze względu na rodzaj materiału z jakiego są one wykonane, przeszkadzają mu metki w odzieży, jest łaskotliwe bardziej niż jego rówieśnicy)
  • z zaburzeniami czucia powierzchownego ( dziecko jest mało wrażliwe na ból, nie czuje, że się zadrapało  lub lekko skaleczyło) oraz głębokiego( propriocepcja)- wszelkiego typu siniaki na ciele dziecka, których genezy powstania nie jest ono w stanie wskazać ;  ma kłopot ze wskazaniem u siebie części ciała, którą wskazuje u niego  np. terapeuta)